..::OpEn2::.. Felsefe - Evren - Kimya - Fizik - Tıp - Pisikoloji - GökBilim Paylaşım Plat Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Büyük Adaletin Büyük Çelişkisi

Büyük Adaletin Büyük Çelişkisi Empty Büyük Adaletin Büyük Çelişkisi

Mesaj  Admin Cuma Mayıs 11, 2012 6:27 pm

Hep aklıma takılır düşünceler ve düşünceleri eşelerken farkına varamadığım ince ayrıntılardan filizlendirip köklü bir dal çıkartılır temel düşünceden evet bu dallardan bu aralar aklıma takılmış ve benim için bir muamma olmakla birlikte neredeyse kesin bir görüş hatta net ve kesin şöyle başlayayım diğer dinleri bilmem ama sanırım büyük dinler çoğu yönden aynı oldukları için bu konudada aynı görüşlere sahiptirler sanırım gerekçesi ise yaratıcı ; insanları iki arada bir derede bırakayım bir sürü seçenek oluşturayım kafaları karışsın hatta bu konuda insanların aralarını bozup birbirlerinin canlarını almak zorunda bırakayım can almanında büyük bir günah olduğunu tüm insanlar bilsin resmen dalga geçiliyor bizimle bu yönde baskı kurayım çabasıdır neyse gelelim anlatmak istediğim şeye insan yaratıcı tarafından yaratılır dimi ama sorulmaz ki sen yaratılmak istermisin dünyaya yaşamak istermisin diğer insanlarla sorulmaz ve denir ki intahar eden insan direk cehenneme gönderilir mişşş bu neya hani yaratıcı adaletli merhametliydi niye insanları yaşamak zorunda bırakıyor illaki günah işlememizi mi istiyor yanında azıcıkta sevap pekiya ben bunlara katlanamıyorsam kendimi yok etmek istiyor ama dünyada yaşamaya zorlandığımın farkında olmak ne kötü ben bir hiç olmak isterdim ve kimbilir bu güne kadar yaşamış ve yaşayacak olan kaç insan kaç gelişi güzel yaratılmış sorulmadan görüşü alınmadan yaşamak zorunda bırakılmış kaç insan bu dünyadan geldi ve geçecek bu ne saçmalıktır ki adalet suçsuz sıfır bir insanı ne günahı var ne sevabı hiç zorlarmı yaşamaya neden nedendir bu yıpratış ben cenneti istemiyorum ben cehennemide istemiyorum eee ben 0 koskoca bir hiç olmak isterim ne vardı nede yoktu hiçç koca bir hiç ama neden neden nötr olamıyorum illaki bu dünyanın bokunu yutmaya zorlanıyorum neden neden neden
Admin
Admin
Admin

Tecrübe : 279

http://www.open2.tr.gg

- Similar topics